<b></b> AFP sjell pamje të drejtpërdrejta nga luftimet gjatë rrugëtimit nëpër Donbas

AFP sjell pamje të drejtpërdrejta nga luftimet gjatë rrugëtimit nëpër Donbas

23.05.2022 22:26

Një video e re e publikuar nga fotografi i agjencisë së lajmeve AFP, shfaq drejtpërdrejtë luftimet dhe shpërthimet në tokën e Donbasit, teksa ishte duke udhëtuar me makinë nëpër rajonin ku po zhvillohen luftime të forta mes forcave ruse dhe atyre ukrainase.

Kujtojmë se, Donbasi është rajoni në të cilin pas tërheqjes nga kryeqyteti ukrainas, Kiev, Rusia ka nisur një ofensivë të madhe. Ndërsa, raportimet për luftime të rënda në atë zonë vijnë çdo ditë, me presidentin Zelensky i cili së fundmi deklaroi se në Donbas çdo ditë mund të vdesin deri në 100 ukrainas.

Tjera nga autori:
1