<b></b> Artileria ukrainase bombardon bazën me automjete të blinduara ruse – pamje nga momenti

Artileria ukrainase bombardon bazën me automjete të blinduara ruse – pamje nga momenti

22.06.2022 22:22

Në një video të publikuar, shfaqet momenti kur artileria ukrainase godet një hangar automjetesh të blinduara ruse të vendosura në një fermë të izoluar.

Në pamje duken disa shtëpi në një fermë ku ka trupa ruse të pranishme, më pas zona nis të granatohet në mënyrë të përsëritur.

Thuhet se nga goditjet janë shkatërruar ndërtesa të shumta dhe automjetet e blinduara ruse.

Pamjet janë marrë nga Brigada e 45-të e Artilerisë së Veçantë të Forcave të Armatosura të Ukrainës.

Tjera nga autori:
1