<b></b> Shpërthim i madh gazi në Rusi, i dyti brenda javës

Shpërthim i madh gazi në Rusi, i dyti brenda javës

23.06.2022 18:29

Një shpërthim i madh gazi është shkaktuar në mënyrë misterioze në Uralet ruse.

Është bërë e ditur se një kamion i ngarkuar me gaz ka shpëthyer në një stacion karburanti në Talitsa, rajoni Sverdlovsk, ndësa ky është shpërthimi i dytë brenda javës në vend.

Në video duket momenti i shpërthimit dhe shihen pamje nga topi shkatërrues i zjarrit, i cili ka lënë edhe disa persona të lënduar.

Raportohet se zjarri ka shpërthyer rreth tre orë pas një shpërthimit në një hidrocentral në Buryatia, i cili ka shkaktuar ndërprerje të energjisë në një zonë të madhe të Siberisë.

Tjera nga autori:
1