<b></b> Luftëtarë nga vende të huaja mbërritën për të ndihmuar Ukrainën në një qytet kyç

Luftëtarë nga vende të huaja mbërritën për të ndihmuar Ukrainën në një qytet kyç

07.06.2022 18:19

Forcat ruse dhe mbrojtësit ukrainas kanë zhvilluar beteja të ashpra për ditë të tëra për Severodonetsk, një qytet kyç në Ukrainën lindore. 

Nëse Severodonetsk bie në duart e Rusisë, kjo do të thotë se rusët kanë marrë nën kontroll të gjithë rajonin e Luhanskut. 

Sot në rrjetet sociale u shfaq një video, e cila, sipas Sky News, tregon luftëtarë të huaj që mbërrijnë në Severodonetsk për të luftuar krah për krah me mbrojtësit ukrainas. 

Nuk është plotësisht e qartë se kur është bërë regjistrimi, por supozohet se video është regjistruar së fundmi. /Nacionale/

Tjera nga autori:
1