<b></b> Momenti kur ushtari rus vritet nga droni ukrainas

Momenti kur ushtari rus vritet nga droni ukrainas

11.05.2022 18:22

Dronët në Ukrainë po tregojnë se teknologjia në luftë është shumë e nevojshme.

Ata nuk po shihen nga forcat ruse edhe kur gjenden mbi kokat e tyre.

Në videon e mëposhtme shihet se si ushtari rus sulmon një pozicion ukrainas, por ai nuk e din se pas atij momenti atë e pret një fat i keq.

Menjëherë, pasi ai lëshon një raketë në drejtim të forcavë ukrainase, ai qëllohet më një dronë nga lartë dhe nuk tregon shenja jete. 

Kujtojmë se lufta në Ukrainë tashmë është koncentruar në lindje dhe jug të vendit, ku edhe atje sikurse në të gjithë Ukrainën, pushtuesit rusë po ballafaqohen me rezistencë të jahstëzakonshme të ushtrisë ukrainase. /Nacionale/

Tjera nga autori:
1