<b></b> Momenti kur ushtria ukrainase vret ushtarin rus nga larg

Momenti kur ushtria ukrainase vret ushtarin rus nga larg

20.05.2022 17:39

Pamjet që do ti shihni më poshtë tregojnë momentin kur një ushtar rus vritet nga ushtria ukrainase me një raketë.

Ushtari rus, i cili shihet duke hipur në një kamion, nuk e dinte se ai po vëzhgohej nga ushtria ukrainase.

Me të hipur në kamion, drejt ti lëshohet një raketë, e cila e godet fuqishëm kamionin dhe shpërthen në flakë.

Autoritetet ukrainase kanë thënë se ky sulm ka ndodhur në lindje të Ukrainës, më konretisht në Rubizhne të Lunhaskut. /Nacionale/

 

Tjera nga autori:
1