<b></b> Pamje nga luftimet e ashpra mes forcave ukrainase dhe separatistëve pro-rusë në Luhansk

Pamje nga luftimet e ashpra mes forcave ukrainase dhe separatistëve pro-rusë në Luhansk

21.06.2022 17:05

Video më poshtë shfaq luftime të ashpra në vijat e frontit në Ukrainën lindore, me separatistët pro-rusë që thonë se përpjekjet e Ukrainës për të thyer ata deri më tani janë të dështuara.

Në pamje tregohen tanket me "Z" të bardhë - sinonim i forcave ruse dhe pro-ruse - në lëvizje dhe këmbësoria që hapin zjarr ndaj armiqve të paparë me mitralozë të rëndë.

Pamjet gjithashtu duket se tregojnë një snajperist të veshur me veshje kamuflazhi duke hapur zjarr mbi pozicionet e padukshme të Ukrainës.

Ushtarët e të ashtuquajturve ushtarë të Republikës Popullore të Luhanskut mund të shihen gjithashtu duke gjuajtur granata me raketa dhe me pushkë.

Imazhet janë marrë nga milicia popullore e pro-rusëve, e ashtuquajtura LPR, e cila tha se "ka dështuar një përpjekje për të thyer linjat e milicisë Popullore të Republikës Popullore të Luhanskut".

Tjera nga autori:
1