<b></b> Pamjet nga kamera në trupin e ushtarit ukrainas tregojnë betejën e ashpër në Mariupol

Pamjet nga kamera në trupin e ushtarit ukrainas tregojnë betejën e ashpër në Mariupol

18.05.2022 17:16

Mariupol është shndërruar në një qytet të rezistencës.

Trupat e Rusisë pothuajse e kanë shkatërruar të gjithë qytetin dhe tashmë kanë shtrirë kontrollin e tyrë në të gjithë Mariupolin, dhe sipas mediave të huaja ata tashmë e kanë marrë kontrollin edhe të fabrikës së çelikut Azovstal.

Në Azovstal tashmë mendohet se nuk gjendet asnjë ushtarë ukrainas, të cilët u morën nga ushtarët rusë dhe seperatistët pro-rusë.

Nga Mariupol tashmë kemi parë shumë video të luftimeve që kanë bërë ushtria ukrainase, por asnjëherë nga kamera e një ushtari ukrainas që tregon më së miri gjendjen, luftimet dhe ashpërsinë e luftimeve.

Pamjet tregojnë një grup ushtarës të fshehur në një llogore që luftojnë me ushtrinë ruse. /Nacionale/

Tjera nga autori:
1