<b></b> Trupat e Ukrainës hedhin në erë urën e Luhanskut

Trupat e Ukrainës hedhin në erë urën e Luhanskut

19.05.2022 21:53

Në një video të publikuar nga Garda Kombëtare e Ukrainës shfaqen ushtarët ukrainas duke hedhur në erë një urë që lidh qytetet në rajonin e Luhanskut.

Video është publikuar më mbishkrimin që thoshte: Shkatërrimi i urës që lidh Sievierodonetsk me Rubizhne në rajonin e Luhansk.

Operacioni special i forcave të sigurisë të Ukrainës, ka në synim të ngadalësojë përparimin e trupave ruse në rajonin e Luhanskut.

Kujtojmë se pas dështimit në Kiev, Moska ka nisur ofensivën në Ukrainën Lindore dhe sipas raporteve të deritanishme, edhe këtë radhë forcat ruse janë duke u përballur me një mbrojtje të organizuar nga forcat ukrainase, duke u detyruar shpeshherë që nga ofensiva të kalojnë në mbrojtje.

Tjera nga autori:
1