<b></b> Zelensky publikoi një video të një predhe që godet një ndërtesë, 11 persona u vranë

Zelensky publikoi një video të një predhe që godet një ndërtesë, 11 persona u vranë

20.05.2022 18:09

11 persona u vranë pas sulmit me raketa të qytetit Lozova në rajonin ukrainas të Kharkiv, tha presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky. 

Pamjet tregojnë një re tymi që ngrihet mbi ndërtesën e goditur nga predha.

"Çfarë kanë në mendjen e njerëzve që zgjedhin objektiva të tillë?"

Zelensky postoi një video të shpërthimit në Facebook. Ai ka deklaruar se është sulmuar godina e Shtëpisë së Kulturës dhe se janë vrarë 11 persona, mes tyre edhe një fëmijë 11-vjeçar.

"Okupatorët kanë marrë si armiq kulturën, arsimin dhe njerëzimin. Ata i kanë në shënjestër me predha dhe bomba. Çfarë mendojnë njerëzit që zgjedhin objektiva të tillë?", ka shkruar Zelensky. /Nacionale/

Tjera nga autori:
1