Superliga

LIVE:

Dukagjini shtang Prishtinën, Gjilani fiton me goleadë ndaj Ulpianës dhe e shpie në Ligë të Parë

Prishtina 0:1 Dukagjini (Ergyn Ahmeti 73')
Ulpiana 0:4 Gjilani (Gerhard Progni 36', 44', 73', Krasniqi 69')

Përditësuar 2 muaj më parë

<b></b> Dukagjini shtang Prishtinën, Gjilani fiton me goleadë ndaj Ulpianës dhe e shpie në Ligë të Parë

Ulpiana - Gjilani: Gjilani fiton ndeshjen dhe fundos Ulpianën

Gazeta Nacionale

2 muaj më parë

16:59

2 muaj më parë

16:59

Gjilani ka arritur ta sigurojë një fitore të thellë përballë Ulpianës në udhëtim, me rezultat 0:4, falë trigolëshit të Gerhard Prognit dhe golit tjetër që shënoi Blerim Kransiqi. 

Prishtina - Dukagjini: Dukagjini del me tri pikë nga kryeqyteti

Gazeta Nacionale

2 muaj më parë

16:53

2 muaj më parë

16:53

Dukagjini ka shënuar fitore me rëndësi, duke mposhtur Prishtinën në kryeqytet me rezultat 0:1. 


Ulpiana - Gjilani: Gjilani nuk ka të ndalur - shënon edhe golin e katërt

Gazeta Nacionale

2 muaj më parë

16:34

2 muaj më parë

16:34

73' GOOOL!

Skuadra mysafire e Gjilanit ia doli ta shënojë edhe golin e radhës, për t'i çuar shifrat në 0:4. Ishte Gerhard Progni ai që kompletoi hat-trickun në ndeshje.


Prishtina - Dukagjini: Ergen Ahmeti shënon nga pika e bardhë

Gazeta Nacionale

2 muaj më parë

16:32

2 muaj më parë

16:32

74' GOOOL!

Mesfushori Ergyn Ahmeti ka shënuar nga pika e bardhë, duke e kaluar Dukagjinin në epërsi përballë Prishtinës në kryeqytet.

Prishtina - Dukagjini: Penalti për Dukagjinin

Gazeta Nacionale

2 muaj më parë

16:29

2 muaj më parë

16:29

71' Gjyqtari i ndeshjes ka akorduar penalti në favor të Dukagjinit!

Ulpiana - Gjilani: Blerim Krasniqi trefishon epërsinë

Gazeta Nacionale

2 muaj më parë

16:25

2 muaj më parë

16:25

66' GOOOL!

Gjilani ka shënuar edhe golin e tretë në ndeshje. Kësaj radhe ishte Blerim Krasniqi ai që tundi portën e vendasve, pas një pasimi të mirë që ia dhuroi Dabiqaj.

Momentalisht rezultati shënon Ulpiana 0:3 Gjilani!

Nisin pjesët e dyta

Gazeta Nacionale

2 muaj më parë

16:01

2 muaj më parë

16:01

Kanë filluar pjesët e dyta në dy sfidat e sotme që po luhet në Superligën e Kosovës.

Në pjesë të parë rezultatet ishin këto:

Prishtina 0:0 Dukagjini
Ulpiana 0:2 Gjilani (Progni 36', 44')

Përfundojnë pjesët e para

Gazeta Nacionale

2 muaj më parë

15:50

2 muaj më parë

15:50

Kanë përfunduar pjesët e para!

Rezultati vijon të jetë baras pa gola në kryeqytet në ndeshjes Prishtina : Dukagjini, kurse në ndeshjen tjetër Gjilani po fiton në udhëtim përballë Ulpianës me rezultat 0:2, duke iu falënderuar golave të Gerard Prognit 36', 44'.

Ulpiana - Gjilani: Gjilani dyfishon epërsinë me Prognin

Gazeta Nacionale

2 muaj më parë

15:46

2 muaj më parë

15:46

44' GOOOL!

Gerhard Progni ka shënuar golin e dytë në ndeshjen e sotme dhe të 20-tin të tij në këtë kampionat. Shumë altruist u tregua Blerim Krasniqi, i cili e shërbeu, ndonëse ishte përballë portierit, por vendosi të pasojë për bashkëlojtarin e tij. 

Me këtë humbje, në rast se konfirmohet, Ulpiana do të bie në Ligën e Parë. 

Ulpiana - Gjilani: Gerhard Progni kalon në avantazh Gjilanin

Gazeta Nacionale

2 muaj më parë

15:38

2 muaj më parë

15:38

36' GOOOL!

Gjilani kalon në epërsi përmes të përhershmit, Gerhard Progni, i cili u furnizua me një asist të mirë nga Cale. Sulmuesi shqiptar me një goditje të saktë finalizoi aksionin me gol.

Akoma pa gola

Gazeta Nacionale

2 muaj më parë

15:18

2 muaj më parë

15:18

20' Kur kanë kaluar 20 minutat e para të ndeshjeve të sotme, rezultatet vijojnë të mbeten me portat e patundura.

Prishtina 0:0 Dukagjini
Ulpiana 0:0 Gjilani

Nisin ndeshjet në Lipjan dhe Prishtinë

Gazeta Nacionale

2 muaj më parë

15:00

2 muaj më parë

15:00

1' Kanë nisur dy përballjet e sotme që janë në program në Superligën e Kosovës, Prishtina : Dukagjini dhe Ulpiana : Gjilani.

Ulpiana - Gjilani: Publikohen formacionet zyrtare

Gazeta Nacionale

2 muaj më parë

14:28

2 muaj më parë

14:28

Tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare të sfidës që do të luhet me fillim në ora 15:00, mes Ulpianës dhe Gjilanit.

Ulpiana:

Gjilani

Prishtina - Dukagjini: Publikohen formacionet zyrtare

Gazeta Nacionale

2 muaj më parë

14:14

2 muaj më parë

14:14

Janë publikuar formacionet zyrtares të përballjes Prishtina : Dukagjini. Kjo ndeshje do të jetë mjaft e rëndësishme për të dy skuadrat, të cilat synojnë që ta shmangin zonës e barazhit. 

Prishtina

Dukagjini:

1
1