Superliga

LIVE:

Ahmed Januzi me dygolësh i sjellë tre pikë Dukagjinit, Gjilani ngec në garën për titull, zhgënjen Llapi

Malisheva 0-0 Gjilani
Llapi 1-2 Dukagjini (93' Latif Amadu; 10', 72' Ahmed Januzi)
Feronikeli 2-2 Ulpiana (28', 79 Ardi Qorri; 34', 39' Goncalves Junior)


Përditësuar 4 muaj më parë

<b></b> Ahmed Januzi me dygolësh i sjellë tre pikë Dukagjinit, Gjilani ngec në garën për titull, zhgënjen Llapi

Rezultatet dhe renditja tabelare

Shpend Thaçi

4 muaj më parë

15:40

4 muaj më parë

15:40

Këto ishin rezultatet që u shënuan gjatë ditës së sotme:

Malisheva 0-0 Gjilani
Llapi 1-2 Dukagjini (93' Latif Amadu; 10', 72' Ahmed Januzi)
Feronikeli 2-2 Ulpiana (28', 79 Ardi Qorri; 34', 39' Goncalves Junior)

Kjo është gjendja momentale e renditjes tabelare:

 

Gjatë ditës së nesërme do të zhvillohen dy takimet e mbetura:

13:00| Ballkani - Drenica
13:30| Drita - Prishtina

Ismet Munishi ankohet pas barazimit me Malishevën

Shpend Thaçi

4 muaj më parë

15:14

4 muaj më parë

15:14

Trajneri i Gjilanit, Ismet Munishi, është ankuar në orar të ngjeshur të skuadrës së tij, duke thënë se asaj po i bie të luajë më shpesh se ekipet e Premierligës që garojnë në katër fronte.

"Ne i kemi zhvilluar 5 ndeshje brenda 13 ditëve. Luajtëm në mesjavë dhe tash pas dy ditëve. Dy herë kundër një ekipit të fortë si Llapi.

"Kështu nuk ka as në Premierligë. As Manchester City as Chelsea e Liverpooli nuk luajnë kështu shpesh. Pse të luajmë sot e jo të dielën apo të hënën?!

”Dikush t'i ndihmojë Malishevës ta ndërrojë këtë bar, sepse nuk luhet në këtë terren", përfundoi trajneri i Gjilanit, Ismet Munishi.

Mbyllen ndeshjet: Pa gola në Malishevë, zhgënjen Llapi, befasi në Drenas

Shpend Thaçi

4 muaj më parë

15:02

4 muaj më parë

15:02

Kanë përfunduar ndeshjet e sotme në Superligën e Kosovës me këto rezultate:

Malisheva 0-0 Gjilani
Llapi 1-2 Dukagjini (93' Latif Amadu; 10', 72' Ahmed Januzi)
Feronikeli 2-2 Ulpiana (28', 79 Ardi Qorri; 34', 39' Goncalves Junior)

Latif Amadu i jep pak shpresa Llapit

Shpend Thaçi

4 muaj më parë

14:56

4 muaj më parë

14:56

93' GOOOOOOOOOOL!

Latif Amadu ka arritur me sukses ta devijuar topin drejt rrjetës në minutën e 93-të. Ai u gjend fare pranë portës. Pas afro 2 minutash që VAR e kontrolloi aksionin e golit të shënuar, konfirmoi golin.

Llapi 1-2 Dukagjini

Feronikeli barazon rezultatin, paraqitje skandaloze e portierit Ajeti të Kosovës U21

Shpend Thaçi

4 muaj më parë

14:46

4 muaj më parë

14:46

79' GOOOOOOOOOOL!

Feronikeli ka arritur ta barazojë rezultatin kur mungojnë 5 minuta nga fundi i ndeshjes. Goditja nga Ardi Qorri jashtë zona u shoqërua me një reagim foshnjarak, shumë të dobët, nga portieri i tretë i shpresave të Kosovës, Drilon Ajeti.

Ky ishte goli i dytë i Ardi Qorrit në këtë ndeshje.

I pandalshëm Ahmed Januzi - Dukagjini një hap afër fitores

Shpend Thaçi

4 muaj më parë

14:36

4 muaj më parë

14:36

72' GOOOOOOOOOOL!

Ahmed Januzi ka shënuar golin e dytë për Dukagjinin, duke befasuar Llapin.  Me mbrojtjen e vendosur keq nga ekipi vendas, Ahmed Januzi u lirua dhe shkoi përballë portierit kundërshtar, duke e dribluar këtë të fundit, për ta dërguar topin në rrjetë.

75' Llapi 0-2 Dukagjini (10', 72' Ahmed Januzi)

Gjilani fillon të sulmojë, por rezultati mbetet 0 me 0

Shpend Thaçi

4 muaj më parë

14:32

4 muaj më parë

14:32

70' Gjatë pjesës së dytë, Gjilani ka filluar të insistojë më shumë në aksionet e saj sulmuese, por pa sukses. Akoma mbetet 0 me 0 rezultati.

Fillojnë pjesët e dyta

Shpend Thaçi

4 muaj më parë

14:09

4 muaj më parë

14:09

Kanë filluar pjesë e dyta në të tri takimet që po ngrenë siparin e javës së 26-të të Superligës së Kosovës

46' Malishev 0-0 Gjilani
46' Llapi 0-1 Dukagjini (10' Ahmed Januzi)
46' Feronikeli 1-2 Ulpiana (28' Qorri; 34', 39' Goncalves Junior)

Përfundojnë pjesët e para: Dukagjini në epërsi në Zahir Pajaziti, Malisheva dhe Gjilani baras pa gola, Ulpiana përmbys rezultatin

Shpend Thaçi

4 muaj më parë

13:52

4 muaj më parë

13:52

Kanë përfunduar pjesët e para në tri ndeshjet e sotme që po zhvillohen në Superligën e Kosovës.

45' Malisheva 0-0 Gjilani
45' Llapi 0-1 Dukagjini (10' Ahmed Januzi)
45' Feronikeli 1-2 Ulpiana (28' Qorri; 34', 39' Goncalves Junior)

Gjilani po has në vështirësi në Malishevë

Shpend Thaçi

4 muaj më parë

13:48

4 muaj më parë

13:48

45' Gjilani nuk po ia del të krijojë raste të volitshme shënimi. Madje, është ekipi vendas ai që po shfaqet në disponim të lartë për lojë. Ndërkohë gjyqtari ka akorduar 2 minuta lojë shtesë.

Ulpiana përmbys rezultatin

Shpend Thaçi

4 muaj më parë

13:41

4 muaj më parë

13:41

39' GOOOOOOOL!

Goncalves Junior me anë të një gjysmë parabole ka kaluar Ulpianën në epërsi, duke e përmbysur kështu rezultatin.

Feronikeli 1-2 Ulpiana

Goncalves barazon rezultatin në Drenas - Ulpiana rikthehet në lojë

Shpend Thaçi

4 muaj më parë

13:37

4 muaj më parë

13:37

34' GOOOOOOOOL!

Goncalves përfitoi nga një gabim në mbrojtjen e ekipit nga Drenasi, duke e shoqëruar topin në rrjetë. VAR konfirmoi që goli ishte i rregullt, përkundër disa dyshimeve.

Ardi Qorri shënon gol magjeps nga distanca e largët

Shpend Thaçi

4 muaj më parë

13:29

4 muaj më parë

13:29

28' GOOOOOOOOOOL!

Feronikeli ka kaluar në avantazh. Ishte Ardi Qorri ai që goditi nga rreth 30 metra, me një predhë të vërtetë, ku goditja e tij e furishme tundi portën e Ulpianës. 

Ende pa gola në Malishevë, dominim i lehtë i vendasve

Shpend Thaçi

4 muaj më parë

13:24

4 muaj më parë

13:24

25' Ende nuk ka gola në ndeshjes mes Malishevës dhe Gjilanit. Për momentin Malisheva po shfaq një dominim të lehtë në këtë takim. Ende nuk u vërejt ndonjë aksion i qartë sulmues nga mysafirët.

Dukagjini befason Llapin - kalon në epërsi

Shpend Thaçi

4 muaj më parë

13:15

4 muaj më parë

13:15

10' GOOOOOOOOL!

Ahmed Januzi me një goditje të saktë brenda zonës së rreptësisë, duke u koordinuar me goditje vollej, arriti ta kalojë skuadrën e tij në epërsi. 


Fillojnë ndeshjet

Shpend Thaçi

4 muaj më parë

13:01

4 muaj më parë

13:01

Kanë filluar të tri ndeshjet në program për ditën e sotme.

1' Malisheva 0-0 Gjilani
1' Llapi 0-0 Dukagjini
1' Feronikeli 0-0 Ulpiana

Formacionet zyrtare, Feronikeli - Ulpiana

Shpend Thaçi

4 muaj më parë

12:41

4 muaj më parë

12:41

Ulpiana ka zyrtarizuar këtë përbërje startuese.


Formacionet zyrtare, Llapi - Dukagjini

Shpend Thaçi

4 muaj më parë

12:32

4 muaj më parë

12:32

Tahor Batatina ka zgjedhur këtë XI-she.Dukagjini në anën tjetër do zbret në fushë me këtë formacion.


Formacionet zyrtare, Malisheva - Gjilani

Shpend Thaçi

4 muaj më parë

12:27

4 muaj më parë

12:27

Malisheva ka zgjedhur këtë XI-she titullare.


 

Ismet Munishi ka zgjedhur këtë XI-she.

Ndeshje që luhen për dy synime diametralisht të kundërta

Shpend Thaçi

4 muaj më parë

12:04

4 muaj më parë

12:04

Mirë se vini në këtë këtë përditësim të tri ndeshjeve të Superligës së Kosovës që do të zhvillohen sot.

Dita e sotme do ta bëjë akoma më të qartë si garën për titull, ashtu edhe atë për mbijetesë. Gjilani duhet të fitojë nëse dëshiron ta vazhdojë rrugëtimin drejt titullit, Llapin pret fitore për ta rrëmbyer përkohësisht vendin e tretë, ndërsa Ulpiana dhe Dukagjini i kërkojnë pikët për ta kërkuar mbijetesën.

1
1