Futboll

LIVE:

Chelsea në finale të FA Cup, Bayern triumfon ndaj Arminia

Arminia Bielefeld 0:3 Bayern Munich (Laursen OG 12', Gnabry 45+7', Musiala 85')

Chelsea 2:0 Crystal Palace (Loftus-Cheek 65', Mount 76')

Përditësuar 3 muaj më parë

<b></b> Chelsea në finale të FA Cup, Bayern triumfon ndaj Arminia

Tuchel: Nuk ishte e lehtë, jemi skuadra që kemi zhvilluar me së shumti minuta në Evropë

Gazeta Nacionale

3 muaj më parë

19:45

3 muaj më parë

19:45

Trajneri i Chelseas, Thomas Tuchel është deklaruar pas fitores ndaj Crystal Palace, duke kaluar në finale të FA Cup.

Tuchel u anukua për orarin e ngjeshur, duke thënë se janë skuadra me më së shumti minuta të zhvilluar në Evropë.

"Nuk ishte e lehtë. Ne luajmë përsëri tre ndeshje në tre gara të ndryshme. Jo gjithmonë e lehtë, shumë sfiduese fizikisht. Ne jemi skuadra me më shumë minuta në Evropë"

"Në futboll, nëse pëson një gol, 1-0, ndoshta nga pjesa e caktuar, mendon 'a kemi investuar mjaftueshëm?'. Është e vështirë, ata luajtën një sistem të ri dhe e ndryshuan dy herë. Nëse e fiton, thua se ke durim. dhe e kontrolluar, kjo ishte ajo", tha ai.

Chelsea avancon në finale, mposht Crystal Palace

Gazeta Nacionale

3 muaj më parë

19:23

3 muaj më parë

19:23

Chelsea ka triumfuar me rezultat komod 2:0 ndaj Crystal Palace në gjysmëfinale të FA Cup.

"Blutë" ishin me të mirë dhe me plotë meritë avancuan tutje.

Në pjesën e parë, pavarësisht rasteve të shumta, asnjëra skuadër nuk i konkretizojë, kësisoj shkuan në pushim me rezultat 0:0.

Ishte Loftus-Cheek që i dha epërsinë Chelseas me një super goditje, pas një topi të kthyer nga Havertz (65').

Ndërsa, fitoren e vulosi mesfushori Mason Mount duke shënuar nga afërsia, pas një asistimi të shkëlqyer nga Timo Werner (76').

Chelsea në finale të FA Cup do përballet me Liverpoolin, skuadër që dje eliminojë Manchester Cityn.

Asistim i shkëlqyer nga Werner - Mount dyfishon rezultatin

Gazeta Nacionale

3 muaj më parë

19:06

3 muaj më parë

19:06

Chelsea ka shënuar edhe golin e dytë kundër Crystal Palace. Ishte mesfushori Mason Mount që realizojë nga afërsia, pas një asistimi të jashtëzakonshëm nga Timo Werner (76')

Shënon Looftus-Cheek, Chelsea në epërsi

Gazeta Nacionale

3 muaj më parë

18:56

3 muaj më parë

18:56

Chelsea ka kaluar në epërsi ndaj Crystal Palace.

Ishte i inkuadruari Loftus-Cheek që shënojë pas një topi të kthyer nga goditja e Kai Havertz (65')

Zaha pranë t'i jepte avantazhin Crystal Palace

Gazeta Nacionale

3 muaj më parë

18:51

3 muaj më parë

18:51

60’ - Crystal Palace ishte pranë të kalonte në epërsi ndaj Chesleas. Sulmuesi Wilfried Zaha gjuajti me kokë pas një harkimi nga këndi, por gjuajtja përfundojë jashtë portës.

Nis pjesa e dytë

Gazeta Nacionale

3 muaj më parë

18:35

3 muaj më parë

18:35

46' - Ka nisur pjesa e dytë mes Chelseas dhe Crystal Palace. Rezultati mbetet i barabartë 0:0.

Mbyllet pjesa e parë

Gazeta Nacionale

3 muaj më parë

18:19

3 muaj më parë

18:19

45+2' - Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Chelseas dhe Crystal Palace.

Zëvendësim i detyruar për Chelsean - largohet Kovacic, futet Loftus-Cheek

Gazeta Nacionale

3 muaj më parë

17:59

3 muaj më parë

17:59

25 - Trajneri Thomas Tuchel u detyrua të bënte një zëvendësim me mesfushorin Mateo Kovacic që pësoi një lëndim vërtet seriozë.

Në vend të kroatit, u inkuadrua mesfushori Ruben Loftus-Cheek

Ende pa gola, Chesea merr dominimin e lojës

Gazeta Nacionale

3 muaj më parë

17:55

3 muaj më parë

17:55

23' - Chelsea ka marrë posedimin e plotë në derbin ndaj Crystal Palace, por që ende nuk e ka gjetur golin.

Vendasit kanë pasur një rast të mirë, por që sulmuesi Timo Werner nuk arriti ta konkretizojë pas një asistimi të Havertz.

Crystal Palace më dominuese

Gazeta Nacionale

3 muaj më parë

17:41

3 muaj më parë

17:41

9' - Crystal Palace është duke dominuar në minutat e parë, duke pasur dukshëm posedimin e topit.

Deri me tani, asnjëra skuadër nuk ka bërë ndonjë tentim drejt portës kundërshtare.

Nis ndeshja

Gazeta Nacionale

3 muaj më parë

17:32

3 muaj më parë

17:32

1' - ka nisur ndeshja gjysmëfinale mes Chelseas dhe Crystal Palace.

Bayern Munich shënon fitore komode ndaj Arminia Bielefeld

Gazeta Nacionale

3 muaj më parë

17:27

3 muaj më parë

17:27

Bayern Munich ka arkëtuar pikët e plota në udhëtim te Arminia Bielefeld, në kuadër të xhiros së 30-të në Bundesliga.

"Bavarezzët" fituan me rezultat komod 0:3, në një ndeshje, ku dominuan nga minuta e parë.

Një autogol i Laursen kaloi mysafirët në epërsi pas vetëm 10 minutave lojë (10').

Vendasit arritën të shënojnë përmes Okugawa, por që goli u anulua nga VAR-i për pozitë jashtë loje.

Në fundin e pjesës së parë, Kimmich gjeti për mrekulli Gnabryn, që realizojë nga afërsia (45+7).

Fitoren e Bayern Munichut e vulosi talenti gjerman, Jamal Musiala që shënojë nga afërsia pas një asistimi të Lewandowskit (85’).

Ndërkohë, me këtë fitore, Bayern vazhdon 'marshimin' drejtë titullit me 72 pikë, derisa Arminia qëndron në pozitën e parafundit me 26 sosh.

Bayern Munich pranë fitores, Musiala realizon golin e tretë

Gazeta Nacionale

3 muaj më parë

17:23

3 muaj më parë

17:23

Bayern Munich ka shënuar edhe golin e tretë kundër Arminia.

Ishte talenti gjerman, Jamal Musiala që realizojë nga afërsia pas një asistimi të shkëlqyer nga Lewandowski (85').

Tuchel tregon arsyen pse Lukaku është në stol

Gazeta Nacionale

3 muaj më parë

17:16

3 muaj më parë

17:16

Trajneri i Chelseas, Thomas Tuchel ka treguar arsyen pse sulmuesi Romelu Lukaku nuk është nga minuta e parë në ndeshjen gjysmëfinale ndaj Crystal Palace.

Tekniku gjerman ka thënë se belgu nuk është mjaftueshëm gati që të zhvillojë 90 minuta të plotë.

"Romelu nuk është mjaftueshëm gati që të zhvillojë 90 minuta. Nuk është i gatshëm për intensitetin e ndeshjes të FA Cup në gjysmëfinale".

"Nuk është lehtë të luash në këtë ndeshje pasi u rikthye nga lëndimi".

“Është vetëm një rast që ai nuk ka aq minuta kohët e fundit sa lojtarët e tjerë, aftësia e tij në ndeshje nuk është aq e mirë, përndryshe ka shumë mundësi që ai të kishte filluar sot”.

Formacionet zyrtare: Chelsea - Crystal Palace

Gazeta Nacionale

3 muaj më parë

16:45

3 muaj më parë

16:45

Sonte do zhvillohet gjysmëfinalja e dytë e FA Cup ndërmjet Chelsea dhe Crystal Palace.

Dy skuadrat do kërkojnë fitore në mënyrë që të kualifikohen në finale, aty ku do takohen me Liverpoool.

Formacionet zyrtare:

Chelsea: Mendy; Azpilicueta, Christensen, Rudiger, James; Jorginho, Kovacic, Alonso, Mount, Havertz, Werner.

Crystal Palace: Burtland; Ward, Guehi, Anderson, Mitchell, Kouyate, McArthur, Zaha, Eze, Schlupp, Mateta

<b>Pjesa e parë:</b> Gnabry shkund Bielefeldin në minutën e shtatë të shtesës

Pjesa e parë: Gnabry shkund Bielefeldin në minutën e shtatë të shtesës

Gazeta Nacionale

3 muaj më parë

16:32

3 muaj më parë

16:32

Bayern Munichu ka shënuar edhe golin e dytë në minutën e shtatë të kohës shtesë në pjesën e parë, si mysafir i Arminia Bielefeldit, në ndeshjen e vlefshme për javën e 30 në Bundesligë.

Joshua Kimmich me një krosim drithërues gjeti në zonë Gnabryn, e ky nuk gaboi nga afërsia.

Shikoni golin më poshtë. 

<b>Nuk vonon</b> shumë goli i parë: Bayerni shkund Arminia Bielefeldin

Nuk vonon shumë goli i parë: Bayerni shkund Arminia Bielefeldin

Gazeta Nacionale

3 muaj më parë

15:44

3 muaj më parë

15:44

Nuk vonon shumë goli i parë: Bayerni shkund Arminia Bielefeldin

Bayern Munichu ka kaluar në epërsi si mysafir i Arminia Bielefeldit, në ndeshjen e vlefshme për javën e 30 në Bundesligë.

Laursen ka shënuar autogol në minutën e 12, pas një rrëmuje që u krijua në zonë nga një aksion i rrjedhshëm i mysafirëve.

Shikoni golin më poshtë. 

<b>Arminia Bielefeld - Bayern Munich:</b> Formacionet zyrtare

Arminia Bielefeld - Bayern Munich: Formacionet zyrtare

Gazeta Nacionale

3 muaj më parë

15:19

3 muaj më parë

15:19

Janë publikuar formacionet zyrtare nga ndeshja e javës së 30 në Bundesligën gjermane, mes Arminia Bielefeldit dhe Bayern Munichut.

Favorit absolut, natyrisht, është Bayerni, skuadër që kryeson në tabelë me 69 pikë.

Në anën tjetër, Arminia është e parafundit me 26 pikë.

Ndeshja fillon nga ora 15:30. Më poshtë, formacionet zyrtare:

Arminia Bielefeld:

Bayern Munich: 

1
1